مجله اینترنتی

کارخانه تولید آیفون به‌دلیل کم‌توجهی فاکسکان به شیوع کرونا، دچار قرنطینه شدید شده است

کارخانه فاکسکان در ژنگژو چین، اواخر ماه اکتبر با مواردی از ابتلا کرونا مواجه شد، ولی شدت شیوع را کم‌اهمیت جلوه داد. گزارش‌های جدید حاکی از آن هستند که این کارخانه به دلیل سهل‌انگاری، درگیر شرایط قرنطینه شدیدتری شده است.

گزارش جدیدی به این نکته اشاره می‌کند که اگر کارخانه فاکسکان در زمان شیوع مجدد کرونا، رویکرد دیگری را در پیش می‌گرفت و شرایط را عادی جلوه نمی‌داد، اکنون در وضعیت بهتری قرار داشت. اما اکنون به دلیل کم‌اهمیت جلوه‌دادن شیوع کرونا، این کارخانه روزهای سختی را تجربه می‌کند. این در حالی است که کارخانه مجبور است از ۱۳ تا ۱۸ آبان‌ماه به‌صورت کامل شرایط قرنطینه را رعایت کند. همچنین مشخص نیست بعد از پایان این بازه زمانی، شرایط به چه سمت‌وسویی خواهد رفت.

قرنطینه شدید کارخانه تولید آیفون در پی کم‌توجهی به شیوع کرونا

زمانی که خبر شیوع کرونا در کارخانه فاکسکان منتشر شد، سخنگوی اپل اعلام کرد شرایط کارخانه در وضعیت اضطرار قرار ندارد. او تأکید کرد که شرایط تحت کنترل است. در ادامه، وال‌استریت ژورنال با تعدادی از کارمندان فاکسکان و خانواده آنها مصاحبه کرد. در این مصاحبه‌ها یکی از کارمندان این کارخانه اعلام کرده بود که کارگران اجازه ترک کارخانه را ندارند. اگرچه به نظر می‌رسد اپل اطلاعات کامل‌تری در مورد تعداد موارد ابتلا به کرونا در این کارخانه دارد، اما آن را فاش نمی‌کند. در‌واقع،‌ اپل به‌جای این اطلاعات، گزارش‌هایی در مورد بیماران بهبودیافته به اشتراک گذاشته است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد این شرکت بیماری کرونا را به سرماخوردگی تشبیه کرده و توضیحاتی از زبان پزشکان به اشتراک گذاشته است که تأیید می‌کند شرایط عادی است و خطر ابتلا به ویروس چندان اهمیتی ندارد.

یکی از کارمندان بخش کنترل کیفیت کارخانه نیز اعلام کرد که دقیقاً مشخص نیست هر روز چند نفر از پرسنل فاکسکان به کرونا مبتلا می‌شوند، ولی او با چشمان خود دیده است که به دلیل ابتلا به کرونا، تعداد پرسنل هر روز کمتر می‌شود.

یکی از مدیران خط تولید در اواخر اکتبر اعلام کرده بود که برخی از کارگران نسبت به تصمیمات فاکسکان مشکوک هستند و می‌گویند این کارخانه بیشتر از آنکه به فکر سلامت پرسنل باشد، بر تولید تمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *