مجله اینترنتی

پروژه جدید محققان MIT: جلوگیری از پیری سگ‌ها با هدف نهایی جاودانگی انسان

پروژه ضدپیری سگ‌ها یک تلاش تحقیقاتی جدید و جاه‌طلبانه است که می‌خواهد روند پیری هزاران سگ در سراسر ایالات متحده را بررسی کند و راه‌هایی برای افزایش طول عمر آن‌ها بدست آورد. این تحقیقات می‌توانند نتایجی امیدوار کننده برای افزایش طول عمر انسان نیز داشته باشند.

اما چرا دانشمندان درحال تحقیق در مورد چگونگی پیری سگ‌ها هستند؟ همانطور که در بالا اشاره کردیم، هدف بررسی پیری سگ‌ها و پروژه‌های مشابه آن‌ها، درک بهتر پیری در سگ‌ها و یافتن راه‌های ضدپیری است. پیش از این، دانشمندان ثابت کردند که داشتن سگ به انسان کمک می‌کند عمر طولانی‌تری داشته باشد. پس می‌توان اینطور نتیجه گرفت که اگر سگ‌های ما بیشتر عمر کنند، ما نیز طول عمر بیشتری خواهیم داشت.

در این پروژه چهل هزار نفر و سگ‌هایشان به صورت داوطلبانه ثبت نام کردند. همه افراد سوابق پزشکی حیوان خانگی خود را ارائه کردند و سپس با توجه به آن فرم‌های مرتبط با سلامت سالانه را پر کردند.

«کیت کریوی» محققی که در دانشگاه تگزاس روی پیری سگ، داروهای ضدپیری و بیماری‌های عفونی آن‌ها تحقیق می‌کند، گفت: «فرآیند تکمیل اطلاعات مرتبط با هر سگ حدود سه ساعت طول می‌کشد. تاکنون در این پروژه ژنوم حدود 8500 سگ را توالی‌یابی کرده‌ایم. در برخی موارد، لازم بود نمونه خون، مو و ادرار سگ نیز جمع‌آوری شود.»

ضدپیری

این پروژه، علاوه بر مطالعه بر روی پیری سگ‌ها، گروه‌های کوچکتری از سگ‌ها را به منظور مطالعه بیماری‌ها و اختلالات خاص در نظر گرفته است. محققان MIT در این پروژه می‌گویند که ایده این است که سرنخ‌های بیولوژیکی مختلفی را پیدا کنیم که می‌تواند به تشخیص اینکه آیا سگ‌ها در خطر ابتلا به بیماری‌های خاص در آینده هستند، به ما کمک کند. این می‌تواند درنهایت منجر به توسعه داروهای جدیدی شود که می‌تواند به پیشگیری یا درمان آن بیماری‌ها و اختلالات کمک کند. درنتیجه، سگ‌ها زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری خواهند داشت.

علاوه بر مطالعه بر روی سگ‌ها در این دو پروژه، داروهای ضدپیری سگ‌ها نیز مورد آزمایش قرار می‌گیرند. امید این است که این داروها نهایتا منجر به یافتن راهی برای افزایش طول عمر سگ‌ها باشد.

اگر این داروها بتوانند نتایج امیدبخشی برای سگ‌ها به همراه داشته باشند، می‌توانند در مراحل بعدی روی انسان نیز آزمایش شوند. این پیشرفت درنهایت می‌تواند به افزایش طول عمر انسان نیز کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *