مجله اینترنتی

ویدیوی پرتاب شدن به جو زمین با سرعت 1600 کیلومتر بر ساعت [تماشا کنید]

در ویدئویی که «SpinLaunch» به تازگی منتشر کرده، می‌بینیم پرتاب شدن به جو زمین با سرعت بیش از 1600 کیلومتر بر ساعت دقیقا چگونه به نظر می‌رسد. SpinLaunch سیستم خود را طوری طراحی کرده است که فضاپیماهای کوچک و ماهواره‌ها را به مدار پایینی زمین پرتاب کند. این شرکت باور دارد در آینده این سیستم می‌تواند مسئول پرتاب ماهواره‌ها و سایر فضاپیماهای کوچک به مدار زمین به جای موشک باشد.

این ویدئو هشتمین پرواز برای شتاب دهنده SpinLaunch است. این تیم قبلا چندین آزمایش موفق دیگر در این زمینه انجام داده است. با این‌حال آن‌ها در این ماموریت یک دوربین به محموله خود متصل کردند تا چشم‌انداز منحصر به فرد در حین پرتاب را ثبت کنند. در ویدئو زیر می‌بینیم که این پرتاب در واقع چطور است و چشم‌انداز مسافت طی شده به چه شکل است.

پرتاب شدن به جو زمین با SpinLaunch

روشی که اکنون برای پرتاب موشک به مدار زمین از آن استفاده می‌شود، بسیار گران است. نه تنها سوخت آن بسیار گران قیمت است، بلکه سیستم‌های موشکی عظیم مورد نیاز برای این پرتاب‌ها هزینه هنگفتی در زمینه تعمیر و نگهداری دارند. اما SpinLaunch راه‌حل جدیدی را برای رسیدن به مدار زمین پیشنهاد می‌کند.

شتاب‌دهنده SpinLaunch را می‌توان به نوعی یک پله پیشرفت به سمت محصول نهایی این شرکت دانست. هرچند نمی‌توان اکنون به کمک این شتاب‌دهنده اجسام سنگین وزن را تا مدار پایینی زمین برد، اما این یک گام حیاتی برای رسیدن به مرحله نهایی و پرتاب مداری است.

ناسا در اوایل سال جاری از همکاری خود با SpinLaunch خبر داده است. SpinLaunch امیدوار است در آینده از این سیستم به عنوان جایگزینی برای پرتاب‌هایی استفاده شود که به موشک‌های گران قیمت متکی نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *