مجله اینترنتی

تصویری شگفت انگیز از ماه با ترکیب بیش از 200 هزار عکس

در ثبت این تصویر از ماه، «اندرو مک کارتی» و «کانر ماترن» با همکاری یکدیگر، مهارت‌های عکاسی خود را به نمایش گذاشتند. محصول نهایی تلاش آن‌ها منتشر شده و توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

مک کارتی بیش از دویست هزار تصویر از ماه در آریزونا ایالات متحده ثبت کرد. از طرف دیگر، ماترن نیز 500 عکس از قمر زمین ثبت کرد تا داده‌های رنگی را تکمیل کند. او از لوئیزیانا ایالات متحده این کار را انجام داد. آن‌ها با کنار هم قرار دادن داده‌های جمع‌آوری شده موفق شدند این تصویر خارق‌العاده را ثبت کنند.

آن‌ها حدودا نه ماه زمان صرف ویرایش و تهیه کردند و از ایده‌های دیگر عکاسان برای افزایش کیفیت تصویر استفاده کردند.

این دو منجم و عکاس آسمان شب از طریق اینستاگرام با یکدیگر آشنا شده بودند و در مدت چهار سال آشنایی بر نقاط قوت و ضعف هم نظر می‌دادند. آن‌ها پس از شناخت نحوه کار هم تصمیم گرفتند در پروژه عکاسی از قمر زمین – ماه – با یکدیگر همکاری کنند.

مک کارتی در این‌باره گفت:

« من و ماترن هردو نقطه ضعف‌هایی داریم که وقتی کنار هم قرار می‌گیریم، قادر هستیم آن‌ها را پوشش دهیم و بهترین عملکرد را به نمایش بگذاریم. تصویر نهایی بدست آمده از ماه همانند یک منظره حاصل از کاشی‌کاری است.»

مک کارتی که در عکاسی با جزئیات تخصص دارد، تاکنون ده‌ها هزار عکس از ماه به ثبت رسانده تا ویژگی‌های جغرافیایی روی سطح آن را ثبت کند. از طرف دیگر ماترن در عکاسی از عمق کیهان تخصص دارد.

ماه

ماترن در توصیف کاری تصویربرداری از ماه گفت: «اندرو صرفا جزئیات را هدف گرفت، درحالیکه من بر جنبه رنگی تمرکز داشتم. بدین ترتیب ما توانستیم چنین تصویری را ثبت کنیم.»

ماترن و مک کارتی گفتند اگر چه کار آن‌ها فنی است، اما عکاسی از ماه یا سایر اجرام سماوی برای سایر علاقه‌مندان به آسمان شب و یا عکاسان دور از دسترس نیست. تنها چیزی که مورد نیاز است، یک دوربین، سه پایه و یک ردیاب ستاره است. عکاسان نجومی می‌توانند با خرید تلسکوپ کیفیت کار خود را ارتقا دهند. اما باید اصول اولیه عکاسی را نیز در ابتدا آموخت. در این مقاله به شما آموزش دادیم چطور از آسمان شب به راحتی عکاسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *