مجله اینترنتی

این عکس خارق‌العاده از ماه با دوربین گلکسی M21 گرفته شده است

«ویجی سودالا»، جوان 18 ساله هندی با صرف کمترین هزینه و تنها با استفاده از گوشی گلکسی M21 سامسونگ و یک تلسکوپ 150 دلاری تصویری خیره‌کننده از ماه گرفته است.

برای تهیه این عکس فوق‌‌العاده سودالا از یک تلسکوپ 100 میلی‌متری Orion Skyscanner با قیمت حدود 150 دلار، لنز Svbony Barlow، لنز 10 میلی‌متری و گوشی گلکسی M21 سامسونگ کمک گرفته است. ویجی سودالا می‌گوید با ترکیب چهار عکس توانسته این تصویر منحصر به فرد را از ماه و آن هم از خانه خود در جنوب هند بگیرد.

ابتدا سودالا فوکوس دوربین گوشی را روی جسم دیگری تنظیم کرده و سپس تلسکوپ را با لنز دوربین تنظیم می‌کند. در زمان تصویربرداری وی به این موضوع توجه می‌کند که بیش از حد نوردهی نشده باشد. برای تغییر ISO و سرعت شاتر گوشی نیز وی از اپلیکیشن موبایل ProCam X استفاده کرده است. سودالا می‌گوید باید تنظیمات به گونه‌ای باشد که بهترین تصویر را بتوان با آن گرفت.

عکاسی از ماه با دوربین موبایل و تلسکوپ

سودالا برای تهیه عکس از قسمت‌های بالایی، میانی و پایینی ماه تصویربرداری کرده تا تصویری کامل از ماه داشته باشد. در نهایت وی عکسی با نوردهی بیش از حد از ماه گرفته است. سودالا می‌گوید:

«وقتی سه یا پنج عکس از قسمت‌های مختلف ماه گرفته شود، می‌توان آنها را با نرم‌افزاری به نام «Microsoft ICE» در کنار یکدیگر قرار داد تا قسمت‌های مشترک تصویر در کنار یکدیگر قرار بگیرند و تصویر کاملی از ماه را ارائه بدهند.»

درنهایت این تصویر کامل وارد فتوشاپ می‌شود تا تصویری بهینه‌سازی شده و بدون نویز نیز خروجی گرفت. این تصویر ماه را با درخشش چشمگیری نشان می‌دهد.

سودالا می‌‌گوید هر کسی می‌تواند چنین عکسی را به راحتی بگیرد. همچنین اضافه می‌کند که تمام عکاسی‌های نجومی را با گوشی هوشمند خود انجام می‌دهد. گفتنی است چنین عکسی با کمترین هزینه گرفته شده است و از این زاویه می‌تواند جذابیت‌ داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *