مجله اینترنتی

اعلام برندگان مسابقه عکاسی مینیمالیست 2022؛ جذابیت در اوج سادگی

مسابقه عکاسی مینیمالیست (Minimalist Photography Awards) با معرفی برندگان رقابت امسال دوباره مخاطبان خود را با عکس‌هایی تاثیرگذار حیرت‌زده کرد.

عکس‌های برنده سال 2022 تصاویری در زمینه معماری، نماهای خیابانی یا هوایی را شامل می‌شوند و جایزه نخست امسال به یک عکاس آلمانی رسیده است. «میلاد صفابخش»، موسس و مدیر این مسابقه عکاسی می‌گوید:

«مسابقه عکاسی مینیمالیست تنها بنیادی است که به صورت گسترده و حرفه‌ای با شاخه عکاسی مینیمالیست سروکار دارد؛ بخشی از دنیای عکاسی که دیدگاه هنرمندانه در آن حرف اول را می‌زند.»

برندگان مسابقه عکاسی مینیمالیست 2022

مسابقه امسال مانند سال‌های اخیر در 12 رشته برگزار شد و در مجموع 3400 تصویر از 43 کشور را دریافت کرد. این تصاویر زیبا مواردی مانند «دست‌های آویزان در پارلمان مجارستان» در رشته عکاسی خیابانی (بالا)، تقابل رنگین‌کمان‌ها در رشته مفهومی و «اشکال زمزمه» در رشته عکاسی انتزاعی را شامل می‌شوند.

برندگان مسابقه عکاسی مینیمالیست 2022

«دنیل دنسسکیو»، عکاس آلمانی توانست با تصویر «اشکال زمزمه» (پایین) مقام نخست عکاسی انتزاعی این دوره را به خود اختصاص دهد. همچنین وی برای همین مجموعه از عکس‌ها، جایزه عکاس مینیمالیست سال 2022 را هم از آن خود کرد. مجموعه وی پرواز دسته‌ای از پرندگان و اشکال حیرت‌انگیز به وجود آمده توسط آنها را در بر می‌گیرد.

برندگان مسابقه عکاسی مینیمالیست 2022

مقام دوم عکاسی در رشته انتزاعی نیز به عکس «گاو» اختصاص یافت که توسط «معصومه عساکره» به ثبت رسیده است.

برندگان رقابت عکاسی مینیمالیست 2022

مقام سوم رشته عکاسی انتزاعی نیز به تصویر «خط، شکل و رنگ» اختصاص یافت که توسط «گلیسی روفاتو» به ثبت رسیده است.

برندگان رقابت عکاسی مینیمالیست 2022

همچنین عکس هوایی از رودخانه‌ای در ایسلند نیز موفق به کسب عنوان برترین تصویر در رشته عکاسی هوایی شد.

برندگان رقابت عکاسی مینیمالیست 2022

در ادامه چندین عکس منتخب از سایر رشته‌ها را مشاهده می‌کنید:

در پایان لازم به ذکر است که در صورت تمایل برای مشاهده تمامی تصاویر برگزیده این دوره می‌توانید به وب‌سایت مسابقه عکاسی مینیمالیست مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *