مجله اینترنتی

اسپیس ایکس با موفقیت سومین پرتاب مداری خود در 36 ساعت را انجام داد

اسپیس ایکس با سومین پرتاب فضاپیماهای خود در 36 ساعت اخیر به دستاورد مهمی در مسیر پیشرفت‌های خود رسید. این شرکت ابتدا 53 ماهواره استارلینک را پرتاب کرد، سپس ماهواره نظامی آلمان را به مدار فرستاد و حالا در سومین پرتاب ماهواره ارتباطی شرکت Globalstar را ارسال کرده است.

راکت دو مرحله‌ای فالکون 9 اسپیس ایکس ساعت 08:57 صبح امروز به وقت ایران پایگاه فضایی کیپ کاناورال ایالت فلوریدا را ترک کرد. 10 دقیقه بعد، راکت مرحله اول این ماموریت به زمین بازگشت و با موفقیت در سکوی شناور این شرکت در اقیانوس اطلس فرود آمد. در ادامه ماهواره شرکت Globalstar با موفقیت در مدار قرار گرفت تا سومین ماموریت این شرکت در فاصله یک روز و نیم بدون مشکل به انجام برسد.

سه پرواز اسپیس ایکس در یک روز و نیم

اسپیس ایکس ابتدا جمعه شب 53 ماهواره استارلینک را از پایگاه فضایی کندی ناسا در فلوریدا پرتاب کرد. سپس دیروز یک ماهواره راداری را برای ارتش آلمان از پایگاه فضایی وندنبرگ در کالیفرنیا به مدار فرستاد. ماموریت جمعه شب همچنین رکورد استفاده مجدد از راکت‌های اسپیس ایکس را شکست. راکتی که در این ماموریت استفاده شد، پیش‌تر 12 بار پرواز کرده بود. در پرتاب شنبه نیز از راکتی استفاده شد که پیش‌تر 9 بار به پرواز درآمده بود.

فرود موفق فالکون 9

اسپیس ایکس امسال به طرز قابل توجهی تعداد ماموریت‌های فضایی خود را افزایش داده است. پرتاب صبح امروز بیست و ششمین پرتاب این شرکت از ابتدای سال 2022 بود. این شرکت احتمالا همچنان به پرتاب‌های مداری خود ادامه خواهد داد تا به افزایش تعداد ماهواره‌های استارلینک ادامه دهد. از میان 26 پرتاب سال جاری 15 مورد مربوط به ماهواره‌های استارلینک بوده که اکنون بیش از 2700 ماهواره در فضا دارد.

شرکت فضایی ایلان ماسک به واسطه راکت فالکون 9 به موفقیت‌های زیادی دست یافته اما قصد دارد به‌زودی آزمایش‌های مداری راکت استارشیپ را هم آغاز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *